Hliníkové pergoly vs. dřevěné zahradní pergoly

Již dlouho zvažujete pořízení pergoly nebo altánku, jen se nemůžete stále rozhodnout, z jakého materiálu si pergolu objednat? Pročítáte různé články, ale ještě nejste rozhodnuti. Potřebovali byste porovnání mezi matriály a nikde jste ho nenašli? V tomto článku Vám popíšeme jednotlivé vlastnosti dřevěných pergol a pergol z hliníkových profilů.

Najít si čas na relaxaci a odpočinek umí málokdo. Pergola je tím správným řešením. Jakmile budete mít zahradní pergolu, nebude se Vám z ní chtít odejít. Pořiďte si pergolu nejen pro odpočinek, ale také jako rozšíření vaši obytné části domu nebo pro posezení s přáteli u dobrého vína.

Naše společnost působí na trhu již několik let, a proto víme, že požadavky zákazníků jsou rozmanité. Spousty lidí si nejsou jisti, jaký typ materiálu pro zahradní pergolu zvolit. Mezi dřevem a hliníkem jsou podstatné rozdíly, proto je třeba výběr materiálu důkladně zvážit.

Vlastnosti hliníkových pergol

Hliníkové pergoly mají spoustu předností, které zajisté oceníte. Hlavní výhodou hliníkových profilů je, že se o pergolu nemusíte nijak zvlášť starat. Žádné napuštění oleji nebo broušení, jako u dřevěného materiálu, Vás nečeká. Pergoly z hliníků jsou cenově dostupné. A to není zdaleka všechno.

  1. Bezúržbovost - jediné, co budete muset dělat pro údržbu, je použít sprchu či hadr s vodou, hliníkovou pergolu stačí při znečištění pouze omýt vodou
  2. Životnost - pergoly z hliníkových profilů se vyznačují svou dlouhou životností
  3. Odolnost - odolává povětrnostním podmínkám, bez problému zvládne sluneční paprsky i sníh a pořád si udrží svůj luxusní vzhled
  4. Vzhled - vzhledově je hliníková pergola moderní, vypadá opravdu stylově
  5. Zastřešení - kdykoliv v průběhu užívání pergoly máte možnost jejího zasklení

Vlastnosti dřevěných pergol

Dřevo, jako takové, je krásný přírodní materiál. Na to, aby si dřevěné pergoly udržely své vlastnosti a hezký vzhled, je potřeba se o ně důkladně starat. Odpadá tu tedy slovo bezúdržbovost. Péče o dřevěnou pergolu je časově i finančně náročná.

Pro zachování vzhledu je nutné minimálně dvakrát do roka dřevo obrousit, napustit olejem a natřít. Broušení použijete i v případě, že se na Vaši pergole najdou drobné oděrky.

Olej působí na dřevo blahodárně, vlivem povětrnostních podmínek (sluneční paprsky, dešťové kapky) olej ale slábne, proto je nutné ho na dřevěnou pergolu opakovaně aplikovat. Díky tomu si dřevo zachová svůj vzhled a barvu.

Rozhodli jste se pro kvalitní hliníkovou pergolu?

Došli jste k závěru, že zvolíte hliníkovou pergolu? Rádi Vám pergolu zhotovíme. Nabízíme širokou škálu rozměrů ve dvou odstínech nebo si můžete zvolit dekor na přání.

Pergolu z hliníkových profilů zvládnete namontovat úplně sami nebo si můžete od nás objednat i montáž. V případě montáže od našich profesionálů budete mít pergolu postavenou během pár chvil a budeme Vám účtovat na celou dodávku 15%DPH. V opačném případě fakturujeme zboží s 21% DPH.

Napište nám!
Můžete napsat ještě 2000 znaků.
Nahrát přílohy