Jak vybírat materiály na výběr terasy

Uvažujete nad tím, že byste Váš dům a zahradu obohatili o terasu a stále přemýšlíte nad tím, jaký typ materiálu zvolit, aby byla Vaše zahrada dokonalá a ladila s domem? Věříme, že to není jednoduché, ale Vy nakonec vyberete určitě výborně. A třeba Vám k tomu dopomůže i náš článek.

Tím pravým místem pro Vaši relaxaci a odpočinek po náročném dni bude právě terasa, kterou se chystáte udělat na Vaši zahradě. Terasu určitě využijete nejen pro odpočinek, ale také pro příjemné posezení s přáteli či rodinou. Už nebudete muset dlouho přemýšlet, kam se posadíte s návštěvou, kterou očekáváte. Tím pravým místem bude terasa.

A jaký materiál pro zhotovení terasy vybrat?

Nejčastěji se používá dřevo, woodplastic, dlažba či kámen. Záleží na Vás, co vyberete, aby se to hodilo k Vašemu domu, bylo to pro Vás cenově přijatelné a také záleží na tom, kolik chcete věnovat času údržbě.

Woodplastic

Na tento materiál dává záruku výrobce dokonce až 25 let. Za jeho velkou hlavní výhodu se považuje bezúdržbový provoz. Pokud terasu nějak zašpiníte, stačí ji osprchovat hadicí s vodou, žádné natírání oleji, jako v případě dřeva. Pozor ale při grilování, tento materiál se nemá rád s mastnotou, proto když už Vám ukápne olej, je potřeba ihned očistit, popřípadě najít grilu jiné místo, pokud zvolíte pro svou terasu právě tento materiál. Další výhodou je protiskluzový povrch, nevadí mu voda ani chlor, pokud máte na zahradě bazén. Dokonce ani na přímém slunci se podlaha nijak zvlášť nezahřeje.

Dlažba, kámen

Tento materiál je také vyhledávaný pro terasy. V letních měsících ho ale nebudete mít moc rádi, když na něj bude svítit slunce. Dlažba nebo kámen akumulují teplo a bosou nohou na ně stoupnout bude nadlidský výkon. Pokud se zaměříme na protiskluznost, dá se vybrat dle skupin R9-R13.

Dřevo

Pokud zvolíte dřevo, pak počítejte s tím, že se o terasu budete muset náležitě starat, abyste zachovali terase stále krásný vzhled. Budete muset pravidelně podlahu natírat a chránit oleji, dále ji budete muset chránit před vodou i UV zářením. V neposlední řadě, myslete na výběr dřeva samotného, aby Vám z něj časem nekoukali třísky. Nebezpečím pro dřevo jsou i plísně a houby.

Potřebujete zastřešení terasy?

A když už řešíte terasu, pak Vám doporučíme jí zastřešit. Nejen, že si terasu budete moci užívat i za nepříznivého počasí, ale díky zastřešení terasy odpadne Vám i starost s údržbou terasy. ALcentrum Vám nabízí kvalitní zastřešení, a tím je hliníková pergola. Hliníková pergola je vhodným a bezúdržbovým řešením zastřešení Vaší terasy. Hliníková pergola má dlouhou životnost, elegantní a moderní vzhled. S hliníkovou pergolou už Vaši zahradě nebude nic chybět.

Napište nám!
Můžete napsat ještě 2000 znaků.
Nahrát přílohy