Hliníková pergola vs. dřevěná pergola

V posledních letech věnujeme naší zahradě a jejímu vzhledu namalý zájem, a tak se do popředí dostává architektonický prvek pergola. Na svých zahradách trávíme mnoho volného času s rodinou i přáteli a chceme se v ní cítit dobře, mít prostor na posezení u ohně nebo grilování a podobně. I to je jeden z důvodů proč si pořizujeme zahradní pergolu.


Základní otázkou však zůstává, jaký vybrat materiál, ze kterého si pergolu postavíme. Jedním z aspektů je podoba vašeho domu, případně jakou funkci má pergola plnit (zastřešení terasy, bazénu, garážové stání apod.)

Proč si pořídit pergolu z hliníkových profilů a ne tu dřevěnou?

Na to máme jednoduchou opověd, a to kvůli několika důvodům.
Hliníkové pergoly mají široké uplatnění především při zastřešení teras, stavbě zimní zahrady či přístřešku pro auto. Oblíbenost hliníkových pergol v poslední době narůstá z několika důvodů:

  • Téměř žádná údržba

Hliníkové pergoly jsou bezúdržbové. Nemusíte je každoročně natírat ani jinak ošetřovat jako dřevěné pergoly. Stačí je pouze jednou začas omýt vodou s trochou saponátu.

  • Dlouhá životnost

Vůči povětrnostním vlivům jsou hliníkové pergoly velmi odolné, díky tomu je zajištěna dlouhodobá životnost.

  • Univerzální vzhled

Hliníkové pergoly se hodí k modernímu i klasickému domu. Jejich univerzální vzhled je jednou z velkých výhod.

  • Rozšíření obytného prostoru

Hliníková pergola rozšíří Váš obytný prostor, který budete moci využívat na relaxaci s rodinou nebo přáteli, i přestože nebude venku uplně ideální počasí.

  • Ochrana terasy

Pokud máte terasu ze dřeva nebo jiného choulostivého materiálů, stane se hliníková pergola její ochranou. Díky tomu ušetříte čas, který byste trávili péčí o terasu.

Jaké provedení hliníkových pergol nabízíme?

Naše společnost Alcentrum nabízí tři druhy provedení hliníkových pergol:

  • ECO

Vybrat si můžete z 15 různých rozměrů v barvě sněhově bílá, antracitová šedá nebo v barvě dle valstního výběru. Toto vše přináší cenově nejdostupnější řada hliníkových pergol ECO.

  • PROFI

Zlatá střední cesta mezi kvalitou a rozumnou cenou. Vybrat si můžete z 20 standardních rozměrů a barvách dle vašeho přání.

  • DELUXE

Hlavní výhody řady DELUXE jsou nejluxusnější vzhled, nejvkavlitnější materiál a bezpečností sklo. Vybírat můžete z široké barevné škály a 20 různých rozměrů.

Kde a jak si můžete hliníkovou pergolu objednat?

Kontaktujte nás, najdeme pro Vás nejlepší řešení hliníkové pergoly, projekt Vám zaměříme a ve finále jej pro Vás zrealizujeme.

 

Napište nám!
Můžete napsat ještě 2000 znaků.
Nahrát přílohy